Kurzy ruštiny

Ruština patří mezi nejrozšířenější jazyky na světě, a pokud se někdo rozhodne studovat právě ruský jazyk, existuje mnoho způsobů jak toho dosáhnout. Mezi nejjednodušší způsoby jednoznačně patří studium přímo ve škole. Ovšem kdo tuto možnost již propásl, má stále mnoho možností, jak to dohnat. V dnešní době existuje nepřeberná nabídka kurzů a lekcí od soukromých učitelů začínaje, až po specializované třídy konče. Každá z těchto možností má své klady i zápory a je na každém, aby se rozhodl, co je pro něj ideální.

Fenoménem dnešní doby je ovšem i další možnost studia. Řeč je samozřejmě o informačních technologiích a Internetu především. Při chvilce hledání a troše štěstí lze velmi jednoduše narazit na tzv. materiály pro samouky, kdy se člověk může naučit alespoň potřebné základy zdarma a z pohodlí vlastního domova. Přestože perfektně se ruština takto nejspíš naučit nelze, pro začátek určitě neuškodí udělat si obecnou představu. Koneckonců pokračovat ve speciálních kurzech lze vždy (ať už pro začátečníky, pokročilé, či experty).

Existuje několik internetových stránek, které umožňují studium cizího jazyka zdarma se všemi potřebnými podklady. Ruština v tomto případě není výjimkou. Stránky s tímto zaměřením jsou nejčastěji rozděleny do základních lekcí, tak jako klasické učebnice. Výhodou je možnost rychlého vyhledávání, jednotlivé interaktivní propojení lekcí a multimediální nástroje (např. azbuka na obrazovce), které „nahradí“ roli učitele.

Materiály umístěny na takovýchto webových stránkách se většinou skládají z textů, ovšem oproti klasické učebnici zde lze najít i zvukové soubory a cvičení k efektivnímu učení. Nechybí zde ani azbuka a speciální klávesnice pro psaní azbuky, gramatika a její pravidla, slovní zásoba, aj.

Jak už bylo řečeno, většina internetových stránek, kde probíhá výuka ruštiny zdarma, Vás ruský jazyk sice nenaučí perfektně, ale rozhodně dokáže poskytnout alespoň základ. Pokud je Vaše ruština již pod silným nánosem prachu, jistě si během několika lekcí rozpomenete a pokud rusky sice neumíte vůbec, ale potřebujete pouze nejzákladnější znalost na dovolenou, určitě oceníte možnosti informačních technologií.